Pttk Spichlerz Kazimierz Dolny – willa murka i camping
No Data

Agroturystyka Podkarpackie kwatery prywatne

Agroturystyka Podkarpackie kwatery prywatne

Post by relatedRelated post

User Rating

Agroturystyka na Podkarpaciu

Agroturystyka jest rodzajem turystyki wiejskiej wykorzystującej różnorodne atuty otaczającego krajobrazu. Może ona dodatkowo obejmować różne formy zajęć, które mają za zadanie uatrakcyjnić i umilić nam pobyt w danym miejscu. Są nimi między innymi: jazda konna, pomoc gospodarzom w ich codziennych pracach, uczestnictwo w obrzędach ludowych czy nauka szydełkowania oraz nauka przyrządzania tradycyjnych dań regionalnych, na przykład: wyrabianie wędlin i serów, wypiek chleba. W Polsce ta forma podróżowania potocznie nazywana jest „wczasami pod gruszą”. Jej celem jest poprawa ogólnej sytuacji finansowej, przede wszystkim wsi i miejscowości zlokalizowanych na terenach górskich. Na progres ten składają się: wzrost dochodów ludności miejscowej i atrakcyjności obszarów wiejskich, rozprzestrzenianie lokalnych tradycji oraz rozwój infrastruktury. Największa ilość gospodarstw agroturystycznych znajduje się w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Podkarpacie to region położony na zewnętrznym przedpolu Karpat Zachodnich i Wschodnich. Jest to pas obniżeń, którego część zachodnią stanowią różnorodne kotliny. Natomiast częścią wschodnią jest wąski pas tworzący delikatnie pochylone przedgórze. W związku z tym krajobraz Podkarpacia jest urozmaicony i warto wybrać się w wolnym czasie w ten rejon.
Największą popularnością cieszą się tutaj kwatery prywatne ze względu na swoją niską cenę i dogodną lokalizację. Chcąc dobrać idealną dla siebie i swoich potrzeb, najszybciej i najłatwiej jest wpisać w okno przeglądarki „agroturystyka Podkarpackie kwatery prywatne”. Po wpisaniu wyszukane zostaną dla nas oferty, z których możemy wyselekcjonować i zarezerwować te najlepsze.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Agroturystyka Podkarpackie kwatery prywatne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About